Upravit stránku

Novinky

Nové stromy v Solitera Plant

Současná situace, kdy mnoho lidí pracuje z domova, nahrává pracím na zahradě. Díky tomu se zboží u nás v Běchovicích velmi rychle mění. V souvislosti s tím chceme naše zákazníky požádat o shovívavost pokud jde o nabídku stromů na našem webu. Snažíme se vždy co nejrychleji aktualizovat naši internetovou nabídku tak, aby odpovídala skutečnému stavu stromů v zahradnictví, nicméně současná situace je opravdu vyjímečná.

Další stromy pro věrného zákazníka

 U našeho stálého zákazníka v Praze už jsme byli poněkolikáté.

Nové stromy v Solitera Plant

Sezóna je v plném proudu a my máme pro Vás opět nové stromy.

Jarní sezóna v době Coronaviru

Díky tomu, že náš zahradnický areál v Běchovicích má dostatečnou velikost, nemusíte se bát přijet. Rouška je sice nutná, ale dodržovat bezpečné vzdálenosti od druhých lidí nebude u nás sebemenší problém.

Zahájena sezóna 2020

Již brzy začne jarní sezóna. Zima je zatím velmi teplá, ale suchá, proto doporučujeme stromy stále zalévat. A jelikož silné nápory větru nás stále trápí (a ještě asi budou), doporučujeme stromy před větrem dobře chránit (ukotvit, vyvázat).

Nové stromy v Solitera Plant

 Přivezli jsme pro Vás kamion nových stromů. Vzhledem k blížícím se vánočním svátkům jsou to tentokrát hlavně jehličnany.

Výsadba cedru himalájského - stáří 60 let, výška 1,5 metru

Cedr je vzácný horský jehličnan původem nejčastěji ze západního Nepálu nebo jihozápadního Tibetu. Je to skutečně pozoruhodný okrasný strom na zahrádku. Má velmi pevné, trvanlivé dřevo odolné vůči hmyzím škůdcům i houbovým chorobám. Nepodléhá hnilobě, takže se z něho kdysi stavěly i chrámy, lodě nebo mosty.Roste v nadmořské výšce od 1 200 metrů a v našich podmínkách vyžaduje důkladnou péči. Jeho výsadbu proto nesmíme nikdy podcenit. Se vší láskou a pečlivostí plánujeme přepravu takové rarity týdny dopředu a vždy přitom používáme náš speciálně upravený jeřáb s křížovou konstrukcí, která brání popruhům poškodit korunu stromu