Upravit stránku

Cedrus deodara Golden Horizon - Cedr himalájský zlaté jehlice

Prodáno

Cedry jsou majestátní zástupci neopadavých jehličnanů. Na první pohled zaujmou svou nepravidelnou stavbou široké koruny.  Existují 4 základní druhy, přičemž nejvhodnější pro naše klima jsou cedry atlaský a libanonský.

 Cedr himálajský pravděpodobně o nejatraktivnější druh cedru. Má přísně pyramidální stavbu, s rozložitými větvemi a převislými konci. Jehlice jsou středně zelené,  a vyrůstají ve svazcích po 20 až 30. Starší rostliny časem získají charakter unikátních solitér s jedinečným tvarem.

Nároky: snáší jakoukoli dobře odvodněnou půdu včetně vápenité. Potřebuje místo na slunci, které je ale chráněné před ostrými zimními větry. Jeho mrazuvzdornost není taková jako například u atlantského, ale vyjma oblastí s tuhými, dlouhými zimami odolá mrazům do -25°C.

Golden Horizon je zvláštní odrůda himálajského cedru. Roste pomalu, přičemž větve jsou převislé.Tvar je nepravidelný a vytváří okouzlující nízký keř. Jehlice jsou  pichlavé a na plném slunci zářivě žlutozelené a dozrávají v modrozelenou na podzim. 

Objem kontejneru (l): 285
Výška stromu (cm): 250/300

 

  • Cena s DPH22 680,00
  • Cena bez DPH19 721,74