Upravit stránku

Acer palmatum Dissectum Ornatum - Javor dlanitolistý

Prodáno

Javor dlanitolistý je druh dřevin přirozeně rostoucí na území Japonska, Koreje a v Číně. Bylo vyšlechtěno mnoho variant a rozšířeno do mnoha zemí na celém světě. Patří mezi opadavé keře nebo malé stromy. Dorůstá výšky 6–10 m, vzácně 16 m. Často roste jako podrost v listnatých lesích. Může růst jako vícekmen.

Kultivar „Dissectum Ornatum" je nádherný keřovitý do široka rostoucí strom se zajímavě se měnícím zbarvením. Jeho šířka i výška může dosáhnout 5-6 metrů. Listy tohoto kultivaru jsou sedmilaločné, krajkovité, zpočátku vegetace hnědočervené, později se zbarvují do světlejších odstínů, v létě potom do odstínů zelené a nejkrásněji září podzimními barvami, které přecházejí od odstínů zlatožluté až po tmavě oranžovou.

Nároky: Vyhovují mu chráněná zastíněná stanoviště s dostatečně vlhkou, propustnou, humózní půdou. Tyto variety nemají rády přímé celodenní slunce. Zvláště v prvních letech po výsadbě se doporučuje zimní ochrana proti silnému mrazu a v létě proti prudkému slunci. Dobře uchycený vydrží mrazy do max -20°.

  • Cena s DPH12 960,00
  • Cena bez DPH11 269,57